Denge Kimya Ar-Ge İle Mükemmellik Yolculuğuna Kararlılıkla Devam Ediyor

Denge Kimya

Denge Kimya Ar-Ge İle Mükemmellik Yolculuğuna Kararlılıkla Devam Ediyor

Son dönemlerde tekstil dışı sektörlere ağırlık veren Denge Kimya, özellikle boya sanayine tasarladığı katkı malzemelerinden, Mühimmatların ömrünün uzatılması için üretilen ürünlere, değişik sektörde kullanılabilecek ve malzemelerin ısıl dayanım özelliklerini geliştiren kimyasallara kadar bir çok yeni ve inovatif ürünler geliştirmeyi başarmıştır.

     Denge Kimya 1993 yılında kurulan, tekstil yardımcı kimyasalları üreticisi bir Türk firmasıdır. Kurulduğu ilk yıllarda bir ticaret firması olarak faaliyet göstermiş, 2001 yılından itibaren ise kendi üretim tesisini kurmuştur. Türkiye'de Trakya, Ege, Doğu ve Bursa bölge temsilcilikleriyle ve yurtdışında ise güney Amerika'dan uzak Asya'ya kadar uzanan bölgede onu aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

     Denge Kimya, sürdürülebilir performansın güvence altına alınmasına yönelik 2008 yılında uygulamaya başladığı toplam kalite yaklaşımını yıllar itibarı ile sürekli geliştirerek 2016 yılında EFQM 5 Yıldız- Mükemmellikte Yetkinlik belgesini almayı başarmıştır. Günümüzde Denge Kimya; gerek Ar-Ge ve Üretim alanlarında gerçekleştirdiği yenileşimler, gerek EFQM mükemmellik modeli uygulamalarında Türkiye Tekstil Kimyasalları sektörü için referans olabilecek iyi uygulama seviyesindedir.

     Performansa, müşterilere, çalışanlara ve topluma yansıyan bu mükemmel sonuçları, politika ve stratejilerine uygun bir liderlik anlayışıyla yöneten Denge Kimya gelişiminin ilerlemesi için gerekli olan gücünü tecrübeli ve eğitimli personelinden almakta ve mükemmellik yolculuğuna kararlılıkla devam etmektedir.

     Denge Kimya tarafından üretilen başlıca ürünler tekstil ön işlem ve bitim işlemlerinde kullanılan tüm yardımcı kimyasallar , silikonlar , köpük kesiciler, reçineler, özel apre malzemeleri, tekstil yaş işlemlerinde karşılaşılan problemlerin çözülmesinde kullanılan özel yardımcı kimyasallar ve performans kimyasallarıdır. Son dönemlerde tekstil dışı sektörlere ağırlık veren Denge Kimya, özellikle boya sanayine tasarladığı katkı malzemelerinden, Mühimmatların ömrünün uzatılması için üretilen ürünlere, değişik sektörde kullanılabilecek ve malzemelerin ısıl dayanım özelliklerini geliştiren kimyasallara kadar bir çok yeni ve inovatif ürünler geliştirmeyi başarmıştır.

     Denge Kimya, Eylül 2016'dan bu yana yürüttüğü Ar-Ge Merkezi (Araştırma- Geliştirme Merkezi) başvurusu çalışmaları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. Türkiye'de 308. Ar-Ge Merkezi olan Denge Kimya, sektöründe öncü Ar-Ge Merkezlerinden biri olurken, Kimya alanında Ar-Ge Merkezi olarak belgelendirilen 18. Firma olmuştur.

     Son 5 yıl içerisinde önemli Ar-Ge yatırımları yapan kuruluşumuz; TÜBİ- TAK destekli 4 TEYDEB projesini başarı ile sonuçlandırmış ve devam etmekte olan 3 TEYDEB projesi bulunmaktadır. Başarı ile tamamladığı projeleri için iki patent başvuru süreci devam etmektedir. Türkiye'de diğer Ar-Ge Merkezleri ile devam eden projeleriyle birlikte global firmalar ile yürüttüğü ortak ürün geliştirme projelerini, 23 kişilik Ar-Ge Merkezi ekibiyle sürdürmektedir.

     Denge İnovasyon ve Bilim Merkezi, Denge Kimya misyonundan beslenerek fark yaratan ve katma değeri yüksek ürünler için projeler üretmeye, ortaya çıkardığı inovatif ürünleriyle uluslararası platformda yeniliklerin içinde olan bir organizasyon olarak paydaşlarına kazandıran çözümler sunmaya tüm hızıyla devam edecektir.